Description
| คุณสมบัติ | Value |
| Coil Voltage | 230V ac |
| Contact Configuration | SPDT |
| Mounting Type | Plug In |
| Switching Current | 3A |
| Number of Poles | 1 |
| Latching | No |
| Coil Power | 1W |
| Series | LZX |
The Siemens non-latching relay is a plug-in, 1CO (change over) contacts voltage monitoring device . Switching contacts made of silver nickel (AgNi) material which has a good resistance against welding and arc erosion under medium and low current, and very
70,000 switching cycles
Monostable switching





