Description
| คุณสมบัติ | Value |
| Coil Voltage | 12V ac |
| Contact Configuration | SPNO |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Switching Current | 16A |
| Latching | No |
| Number of Poles | 1 |
| Coil Power | 2.4W |
| Isolation Coil To Contact | 4kV |
| Series | 5TT42 |
The Siemens has switching relay with 1 NO contact having type of voltage is AC. This switching relay has direct operation having number of terminal 1. This switching relay has din rail type mounting.
IP Degree of protection is IP20
Ambient temperature is -10 °C to 40 °C





