Description
| คุณสมบัติ | Value |
| Coil Voltage | 24 V ac/dc |
| Number of Poles | 3 |
| Contact Current Rating | 50 A |
| Power Rating | 22 kW |
| Normal State Configuration | 3NO |
| Contact Voltage Rating | 400 V ac |
| Series | 3RT2 |
| Number Of Auxiliary Contacts | 2 |
| Range | SIRIUS Innovation |
| Auxiliary Contact Configuration | 1NO + 1NC |
| Terminal Type | Screw |
| Length | 55mm |
| Depth | 130mm |
| Width | 113.4mm |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
Siemens Sirius Range Contactor & Control Relays





