Description
| คุณสมบัติ | Value |
| Coil Voltage | 110 V dc |
| Number of Poles | 3 |
| Contact Current Rating | 32 A |
| Normal State Configuration | 2NO |
| Contact Voltage Rating | 400 V |
| Series | 3TC4 |
| Range | SIRIUS Innovation |
| Number Of Auxiliary Contacts | 4 |
| Terminal Type | Screw |
| Width | 85mm |
| Depth | 104mm |
| Length | 70mm |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Maximum Operating Temperature | +55°C |





