Description
| คุณสมบัติ | Value |
| Coil Voltage | 12V dc |
| Contact Configuration | DPNO |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Switching Current | 30A |
| Number of Poles | 2 |
| Latching | No |
| Terminal Type | Plug In |
| Coil Resistance | 86Ω |
| Maximum Switching Voltage AC | 250V |
| Maximum Switching Voltage DC | 250V |
| Length | 33.7mm |
| Standards Met | CE, CSA, EN/IEC, GOST, IEC, UL |
| Depth | 39.05mm |
| Height | 68.5mm |
| Isolation Coil To Contact | 4kV ac |
| Maximum Switching Power DC | 840 W |
| Maximum Switching Power AC | 7.5 kVA |
RPF Series
RPF series plug-in power relays with two holes for optional panel mounting.
30 A relays with 2 CO or 2 NO contacts
Four or six quick-connect terminals
Two relay coil terminals
A locating slot for DIN rail mounting





