Description
| คุณสมบัติ | Value |
| Coil Voltage | 24V dc |
| Contact Configuration | 4PDT |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Switching Current | 15A |
| Latching | No |
| Number of Poles | 4 |
| Terminal Type | Plug In |
| Coil Resistance | 388Ω |
| Coil Power | 2W |
| Maximum Switching Voltage AC | 250V |
| Maximum Switching Voltage DC | 250V |
| Length | 40mm |
| Height | 27mm |
| Isolation Coil To Contact | 2.5kV ac |
| Depth | 41mm |
| Application | Power |
| Maximum Switching Power AC | 3.75 kVA |
RPM Series
The RPM power relay range includes sockets with mixed contact terminals and protection modules.
15 A relays with 1, 2, 3 and 4 CO (SPDT, DPDT, 3PDT and 4PDT) contacts
Protection modules (diode, RC circuit or varistor) or 1 timer module (for use only with 3-pole or 4-pole sockets)
Metal hold-down clip for single-contact relays





