Description
| คุณสมบัติ | Value |
| Coil Voltage | 12V dc |
| Contact Configuration | SPDT |
| Switching Current | 6A |
| Latching | No |
| Number of Poles | 1 |
| Coil Resistance | 848Ω |
| Coil Power | 170mW |
| Maximum Switching Voltage AC | 277V ac |
| Length | 5mm |
| Depth | 15mm |
| Height | 28mm |
| Series | RSL |
| Maximum Switching Power AC | 1.5 kVA |
A complete range of electromechanical relays including interface, miniature, and power relays from 1 CO to 4 CO contacts, up to 30 A.





