Description
| คุณสมบัติ | Value |
| Coil Voltage | 60V dc |
| Contact Configuration | SPDT |
| Switching Current | 6A |
| Latching | No |
| Number of Poles | 1 |
| Coil Resistance | 16600Ω |
| Coil Power | 210mW |
| Maximum Switching Voltage AC | 277V |
| Maximum Switching Current AC | 6 A |
| Maximum Switching Current DC | 6 A |
| Maximum Switching Voltage DC | 84V |
| Length | 5mm |
| Height | 28mm |
| Isolation Coil To Contact | 4kV ac |
| Series | RSL |
| Depth | 11.34mm |
| Maximum Switching Power DC | 1500 VA |
| Maximum Switching Power AC | 50 W |
A complete range of electromechanical relays including interface, miniature, and power relays from 1 CO to 4 CO contacts, up to 30 A.
Slim Interface Plug-In Relay – Zelio Rsl – 1 C/O Standard – 60 V Dc – 6 A





