Description
| คุณสมบัติ | Value |
| Coil Voltage | 220 V ac |
| Contact Current Rating | 10 A |
| Normal State Configuration | 3NO + 2NC |
| Contact Voltage Rating | 690 V ac |
| Range | TeSys |
| Terminal Type | Lug Ring Terminal |
| Width | 45mm |
| Depth | 84mm |
| Length | 77mm |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
TeSys D control relay – 3 NO + 2 NC – <= 690 V – 220 V AC standard coil





