Description
| คุณสมบัติ | Value |
| Coil Voltage | 230 V ac |
| Number of Poles | 4 |
| Series | LC2D |
| Range | TeSys D |
| Terminal Type | Cable |
| Width | 334mm |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| Depth | 148mm |
| Length | 158mm |
| Minimum Operating Temperature | -5°C |
The Schneider Electric LC2D115004P7 is a LC2D series 4 pole TeSys D changeover contactor used for resistive load.
Poles description 4P
Pole contact composition 4no
Rated operational current 200 A
Control circuit voltage 230 V AC





