Description
| คุณสมบัติ | Value |
| Coil Voltage | 110 V ac |
| Number of Poles | 3 |
| Contact Current Rating | 25 A |
| Power Rating | 5.5 kW |
| Normal State Configuration | 3NO |
| Contact Voltage Rating | 300 V dc, 690 V ac |
| Range | TeSys |
| Series | LC1D |
| Number Of Auxiliary Contacts | 1 |
| Terminal Type | Lug Ring Terminal |
| Width | 45mm |
| Depth | 86mm |
| Length | 77mm |
| Minimum Operating Temperature | -5°C |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
TeSys D contactor – 3P(3 NO) – AC-3 – <= 440 V 9 A – 110 V AC coil





