Description
| คุณสมบัติ | Value |
| AC or DC Input Voltage | ac |
| AC or DC Output Voltage | dc |
| Input Voltage | 85 → 132 V ac, 170 → 264 V ac |
| Output Voltage | 24V dc |
| Output Current | 5A |
| Power Rating | 133W |
| Type | Power Supply |
| Series | SITOP |
The Siemens SITOP PSU100P is single-phase load power supply with automatic input voltage range selection. It takes an input voltage of 120 to 230V AC and outputs a voltage 24V DC.
High efficiency up to 90%
Galvanic isolation between input and output





