Description
| คุณสมบัติ | Value |
| AC or DC Input Voltage | ac |
| AC or DC Output Voltage | dc |
| Input Voltage | 400 → 500V |
| Output Voltage | 48V |
| Output Current | 5A |
| Power Rating | 11W |
| Type | Stabilised |
| Series | SITOP |
The Siemens SITOP PSU6200 48 V and 5 A Stabilized power supply Input of 400 V to 500 V AC and Output of 48 V DC and 5 A With diagnostic interface. Three-poled coupled circuit breaker from 4 A characteristic C to 16 A characteristic C or circuit breaker 3RV2011-1EA10 setting 4 A or 3RV2711-1ED10 UL 489.
Controlled, isolated DC voltage
Green LED for 48 V OK
Type of signal at output Electronic contact NO contact, contact rating 30 V DC and 0.1 A for DC O.K. or diagnostic interface
Switchable characteristic
Snaps onto DIN rail EN 60715 35×7.5





