Description
| คุณสมบัติ | Value |
| AC or DC Input Voltage | ac |
| AC or DC Output Voltage | dc |
| Input Voltage | 400 → 500V ac |
| Output Voltage | 36V dc |
| Output Current | 13A |
| Power Rating | 468W |
| Type | Power Supply |
| Series | SITOP |
The Siemens SITOP PSU8200 is 3-phase power supply which has technology power supplies for demanding solutions and provide maximum functionality for use in complex plants and machines. The high degree of efficiency minimizes energy consumption and heat generation in the control cabinet, and the compact metal enclosure also saves space. It has wide range input supply.
Controlled and isolated output dc voltage
High efficiency up to 94%





