Description
| คุณสมบัติ | Value |
| AC or DC Input Voltage | ac, dc |
| AC or DC Output Voltage | dc |
| Input Voltage | 400 → 500 V ac V dc, 450 → 600 V ac V dc |
| Output Voltage | 48V |
| Output Current | 20A |
| Power Rating | 960W |
| Type | Power Supply |
| Series | SITOP |
The Siemens SITOP PSU6200 is stabilized power supply with diagnostic interface. It takes an input voltage of 400 to 500V AC or 450 to 600V DC and outputs a voltage is 48V DC. It has wide range input supply.
High efficiency up to 96.6%
Controlled and isolated output dc voltage





