Description
| คุณสมบัติ | Value |
| Current Rating | 4A |
| Fuse Size | 5 x 25mm |
| Fuse Speed | F |
| Overall Length | 25mm |
| Overall Dimensions | 5 x 25mm |
| Body Material | Ceramic |
| Fuse Standard | G |
The Siemens G fuse link DIN 41660 has quick-response, large breaking capacity and 4 A rated continuous current.
Terminals closed at both ends eliminate the need for end plates and make the terminal robust
The terminals are stable – and are thus ideal for using power screwdrivers
Flexible clamps mean that terminal screws do not have to be re-tightened
The Siemens G fuse link DIN 41662 slow-response Low breaking capacity Rated continuous current 6.3 A





