Description
| คุณสมบัติ | Value |
| Coil Voltage | 110 V ac |
| Number of Poles | 4 |
| Contact Current Rating | 25 A |
| Normal State Configuration | 4NO |
| Contact Voltage Rating | 300 V dc, 690 V ac |
| Series | LC2D |
| Range | TeSys D |
| Number Of Auxiliary Contacts | 2 |
| Function | Reversing |
| Terminal Type | Screw |
| Width | 90mm |
| Depth | 85mm |
| Minimum Operating Temperature | -5°C |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| Length | 90mm |
4 Pole Reversing Contactors
Screw clamp connection
1 N/O + 1 N/C auxiliary contacts
230Vac coil voltage
DIN rail mounting





