Description
| คุณสมบัติ | Value |
| Power Rating | 11 kW |
| Phase | 3 |
| Supply Voltage | 240 V |
| Current Rating | 51.4 A, 60.9 A |
| For Use With | AC Motors |
| Series | Altivar Machine ATV320 |
| IP Rating | IP20 |
| Field Bus Communication Type | CANopen, Modbus serial |
| STO | Yes |
The Schneider Electric Altivar 320 perfect solution to help you improve you machines effectiveness across a variety of applications.
Relative symmetric mains voltage tolerance 10 %
Relative symmetric network frequency tolerance 5 %
Nominal output current 1.5 A
IP degree of protection IP20
Method of access Slave CAN open
Maximum input current 60.9 A
Maximum output voltage 240 V





