Description
| คุณสมบัติ | Value |
| Number of Poles | 3P |
| Current Rating | 630A |
| Tripping Characteristics | Type C |
| Rated AC Voltage | 690V |
| Range | Sentron |
| Series | 3VA2 |
| Model Number | 3VA24637HM320AA0 |
| Breaking Capacity at Maximum Voltage Rating | 150 kA |
| Circuit Breaker Type | MCB |
| Mounting Style | DIN Rail Mount |
| Width | 110mm |
| Length | 138mm |
| Depth | 248mm |
Circuit breaker 3VA2 IEC frame 630 breaking capacity class C Icu=110kA @ 415V 3-pole, LIG, In=630A overload protection Ir=250A…630A short-circuit protection Ii=1.5…9x In ground-fault protection Ig=0.2…1 x In, tg=0.1/0.3s nut keeper kit





